Крвната група претставува карактеристика на секоја индивидуа. Индивидуите со различни крвни групи меѓусебно се разликуваат според постоењето на специфичен протеин (антиген) на површината на црвените крвни клетки.

Па, така некако. 25-годишната пејачка ги прекори папараците на twitter кои ја следеле низ L.A. пред некој ден. „Папараците се за нигде!“ постираше Hilary.

Кога одите на одмор, па макар и на еден викенд, а особено ако сте со дете, секогаш носете си ја домашната мини аптека. Ви посакуваме ниту еднаш да не ја отворите, но за секој случај, мора да ја имате со вас.

Од: Elizabeth Pantley. Како да му помогнете на вашето дете да го прифати второто бебе. Пред да пристигне новото бебе му кажавте на вашето дете дека ќе добие прекрасно мало братче со кое ќе може да си игра и ќе му биде многу забавно.

Иако ја очекуваа кон 11-ти јули, малата радост реши да излезе порано. Во петокот вечерта Kim Kardashian почнала да чувствува контракции, а саботота изутрина се породила по природен пат. Изворите велат дека и двете се добро.

Првиот плач на бебето по породувањето ги означува првите вдишувања на надворешниот воздух, кои за бебето се многу значајни. Тогаш настануваат бројни промени на системот за дишење и крвотокот.

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон роди син, идниот наследник на Британскиот трон. Долгоочекуваното кралско бебе на Принцот Вилијам и Војвотката Кејт се роди во 16:24 часот по локално лондонско време.

Слатко бебе, згоден маж и супер тело во бикини? Поранешниот супер модел на Victoria’s Secret, Gisele Bundchen докажа дека некои жени може да имаат сѐ кога прошета по плажата во Costa Rica во средата на 13ти март, во шарено бикини што открива, заедно со својата ќеркичка Vivian Lake и сопругот Tom Brady.

Подкатегории

PreMama Duo 250x250

 

 

ikonka

newsletter archive icon 2

 


Активностите на организацијата Лулка и на Платформата за поддршка на родители на предвреме родени деца ПремНова се одвиваат со поддршка и во соработка со Европската фондација за грижа на новородени (European Foundation for Care of Newborn Infants). EFCNI е првата паневропска организација која ги застапува интересите на предвремено родените деца и нивните родители.

 logo konceptmama