Penélope Cruz облече бикини на плажата на Барбадос. Си го покажа трудното стомаче до воделни купаќи додека седеше на песокот со соите пријатели и пливаше со синчето Leo.

Penélope и нејзиното семејство се на одмор на Карибските острови во екслкузивен хотел неколку недели откако најавија дека го прошируваат семејството. Минатиот месец, после неколку недели шпекулации,  Penélope и нејзиниот сопруг Javier Bardem ја споделија убавата вест дека го очекуваат нивното второ дете. Овој пар не се експонира веќе една година, иако во Јануари го посетија паркот во Мадрид.

 


 

 

 Pregnatol DHA MKD Lulka no2

 

 

  

ikonka

newsletter archive icon 2


Активностите на организацијата Лулка и на Платформата за поддршка на родители на предвреме родени деца ПремНова се одвиваат со поддршка и во соработка со Европската фондација за грижа на новородени (European Foundation for Care of Newborn Infants). EFCNI е првата паневропска организација која ги застапува интересите на предвремено родените деца и нивните родители.

 

Умбрела

 logo konceptmama